Розірвання шлюбу
Розірвання шлюбу в Україні може відбуватися через декілька шляхів залежно від обставин:
· спільна згода подружжя без дітей - через РАЦС,
· судовий розгляд - при наявності спільних неповнолітніх дітей або у випадку незгоди одного з подружжя на розлучення.
Процедура завжди емоційно складна для сторін та передбачає подання відповідних документів та дотримання процесуальних термінів. Ефективність та швидкість процесу часто залежать від складності ситуації, наявності спірних питань щодо майна, аліментів чи виховання дітей.
Зміни у Сімейному Кодексі відбуваються постійно і людині, що не слідкує за цими змінами кожного дня складно самостійно розібратися у своїх законних правах, рутинному зборі необхідних документів, правильному складанні та поданні заяв, тощо. Кваліфікований адвокат значно пришвидшить процес, розповість докладно про всі права та візьме на себе таку неприємну функцію як нудний збір документів.
Розірвання шлюбу в судовому порядку.
Розірвання шлюбу в судовому порядку в Україні ініціюється поданням позовної заяви до суду одним з подружжя. Процедура вимагає докладного обґрунтування причин розлучення, вирішення питань щодо спільних дітей, розподілу майна, та виплати аліментів. Суд розглядає справу, заслуховує сторони, вирішує спірні питання. Важливо залучення кваліфікованого адвоката, що буде на вашому боці, заздалегідь вникне у суть проблеми, підтримає вас, зможе адаптуватися до зміни ситуації у суді, та по максимуму захистить ваші інтереси у суді.
Який пакет документів необхідно надати до суду?
паспорти та ідентифікаційні коди подружжя, що бажає розлучитися;
копію свідоцтва про шлюб;
копію свідоцтв про народження дітей (якщо є неповнолітні спільні діти);
оригінал квитанції про сплату судового збору.
Як проходить процес розлучення?
Призначення судового засідання відбудеться не раніше, ніж за місяць з дня подачі заяви про розірвання шлюбу.
В ухвалі суду зазначаються дата, час та місце, склад суду. Також суд може розглянути справу без виклику сторін.
Уразі відсутності одного з подружжя, засідання буде відкладено.
Кожен з подружжя має право клопотати перед судом надати їм можливість для примирення (максимальний строк – 6 місяців). Суддя задовольняє клопотання, якщо це не суперечить інтересам іншого з подружжя або дитині. Важливо звернути увагу, що задовольнити клопотання - це саме право суду, а не обов’язок.
Якщо у процесі буде встановлено, що подальше спільне проживання подружжя і збереження сім'ї суперечать інтересам одного з них або інтересам їхніх дітей, суд ухвалить рішення про розірвання шлюбу.
Рішення суду набуває законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги.
Чи потрібно звертатися до РАЦС для реєстрації розірвання шлюбу за рішенням суду?
Однозначно ні, рішення суду про розірвання шлюбу після набрання ним законної сили надсилається судом до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення суду для внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян та проставлення відмітки в актовому записі про шлюб.
Потрібна юридична консультація ? Ви завжди зможете звернутися за номером телефону +3806893155086.
Проект позовної заяви про розірвання шлюбу знаходиться в розділі «Документи».
Розірвання шлюбу онлайн
В умовах воєнного стану багато українців вимушено були переміщені зі своїх затишних домівок в інші регіони, країни. І тому я щодня отримую запити «як звернутися до суду з позовом про розірвання шлюбу, якщо ми всією родиною виїхали в Польщу, Німеччину ….»
Відповідь дуже проста. Позов можна подати самостійно через Електронний суд, або укласти договір правничої допомоги з адвокатом, який супроводить Ваш процес без Вашої участі від подачі позову до отримання рішення суду.
Ваші дії прості:
- підписати договір правничої допомоги з адвокатом, який зробить все за вас;
- надати копії документів ( в статті вище вказаний перелік документів);
- сплатити гонорар адвокату та чекати на рішення
- відповідно до вищезазначеного договору правничої допомоги;
- отримати законне рішення про розлучення (поштою).
Зазвичай строк на отримання рішення суду про розірвання шлюбу займає від 2 до 6 місяців і залежить від бажання обох сторін розлучитися, а також завантаженості суду.