Аліменти

Кожна народжена дитина повинна утримуватися батьками до досягнення нею повноліття та/або  в разі продовження навчання батьки, які мають можливість надавати матеріальну допомогу,  зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років.

Існує два способи стягнення аліментів:

  • Позасудовий (за добровільною заявою платника або аліментний договір між батьками),
  • За рішенням суду у твердій сумі, або у частці від доходу платника.

З першим способом все зрозуміло, тому розглянемо варіант, коли необхідно звертатися до суду.

До якого суду звернутися?

Позови про стягнення аліментів розглядаються в суді за вибором позивача, тобто за місцем проживання або перебування відповідача або позивача. Сторони по справі Заявник та Боржник.

Який пакет документів необхідно подати до суду?

  • Документ, що підтверджує походження дитини. В Україні це Свідоцтво про народження дитини. Саме в цьому документі вказано хто є батьками дитини;
  • Паспортні дані та РНОКПП батьків дитини, які вказані в Свідоцтві про народження дитини. Саме ці дані будуть вноситися до виконавчого документу щодо подальшого стягнення аліментів на дитину;
  • Документи, що підтверджують місце проживання дитини з заявником. Це може бути витяг про місце реєстрації дитини, довідка про склад сім’ї тощо. Наголошую, якщо не дотримана ця вимога, то відповідно відсутня підстава для стягнення аліментів на користь цієї особи.

Судовий збір не стягується згідно Закону України «Про судовий збір».

В українському законодавстві існує сьогодні два порядка стягнення аліментів на дитину через суд:

  • Наказне провадження,
  • Позовне провадження.

Отже розглянемо перший варіант – наказне провадження.

Суд не викликає сторони в судове засідання, а протягом п’яти днів виносить судовий наказ.

Однак за цим видом стягнення можливо стягнути тільки частку від доходу платника, а саме: 1/4 — на одну дитину, 1/3 — на двох дітей, 1/2 на трьох і більше дітей,  але не менше 50% від прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку,  та не більше 10 прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку.

Другий варіант – позовне провадження.

Зазвичай використовується, коли стягувач аліментів бажає отримувати більшу суму аліментів, ніж можливо в наказному провадженні (частка від доходу, або твердо визначена сума аліментів в грошовій сумі).

Якщо один з батьків звертається до суду з позовною заявою, то потрібно мати аргументовану базу доказів. Насамперед необхідно надати підтвердження щомісячних витрат на дитину та майновий стан платника аліментів.

Потрібно довести суду, що платник аліментів має можливість сплачувати більшу суму, а дитина потребує саме такої збільшеної підтримки з боку платника аліментів. Лише у разі доведення позивачем цих двох умов суд може присудити аліменти у більшій сумі.

Отже, питання стягнення аліментів не завжди є таким простим, як може здатися на перший погляд. Насамперед стягувачу необхідно визначитися, в якому порядку — наказному чи позовному — він хоче стягувати аліменти.

Image

м. Київ, вул. Олександра Довженка 18
Aдреса для листування: 02132, м. Київ, а/с 68

Інформація

Швидкі посилання

Завжди на Вашому боці

+38 068 931 55 08
(Вайбер, Телеграм) Україна

+38 066 868 84 52
(Телеграм) Європа

Стеж за мною в соцмережах:

UK EN RU
цена сайт визтка "Сайтостроитель" замовити сайт Київ