заява
Вих №01-
Від __.__.2023р.
ПОЗОВНА ЗАЯВА
про розірвання шлюбу
____________ року між ПІБ, громадянином України, _______ року народження (далі, - Позивач, Чоловік) та ПІБ, громадянкою України, ____ року народження (далі, - Відповідачка, Дружина) було укладено шлюб, про що __________ відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби ___________ міського управління юстиції було зроблено відповідний актовий запис за номером №_____ (копія свідоцтва про шлюб додається).
Спільні діти у Подружжя відсутні.
Від данного шлюбу Подружжя має спільну Доньку/Сина – ПІБ дитини, копія свідоцтва про народження додається. Після розірвання шлюбу спільна Дитина бажає проживати з Батьком/Матір’ю.
Сімейне життя між Позивачем та Відповідачкою поступово погіршувалося, що в кінцевому результаті призвело до фактичного припинення шлюбних стосунків. У Позивача та Відповідачки сформувалися протилежні погляди на подружнє життя та ведення спільного господарства. Між Подружжям постійно виникають сварки, що негативно впливають на морально-психологічний стан Подружжя. Подружжя більше _____ проживають окремо.
Тобто сім'я остаточно розпалася із-за непорозумінь, психологічної несумісності, спільного небажання відновити сімейні відносини та існує лише формально. Подальше спільне життя та збереження шлюбу буде суперечити інтересам Позивача та є недоцільним.
Спорів про поділ майна на даний час між Позивачем та Відповідачкою не існує.
Відповідно до вимог ст. 24 Сімейного кодексу України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається. Кожен з подружжя має право припинити шлюбні відносини. Примушування до припинення шлюбних відносин, примушування до їх збереження є порушенням права дружини, чоловіка на свободу та особисту недоторканність (ст. 56 Сімейного кодексу України).
Добровільність шлюбу – одна з основних його засад. Розірвання шлюбу засвідчує стійкий розлад подружніх стосунків, що й спостерігається між Позивачем та Відповідачкою.
Як очевидно з викладених обставин, поновлення шлюбно-сімейних відносин та збереження сім’ї є неможливим, і Позивач твердо бажає розірвати шлюб, у зв’язку з цим просить термін для примирення не надавати. Збереження шлюбу можливе на паритетних засадах, на почуттях взаємної любові та поваги, взаємодопомоги та підтримки. Причини, які спонукали Позивача звернутися до суду з позовом про розірвання шлюбу, є обґрунтованими, та він не має наміру зберегти шлюб з Відповідачкою.
Відповідно до ч. 1 ст. 110 Сімейного кодексу України позов про розірвання шлюбу може бути пред’явлений одним із подружжя.
За змістом ч. 4 ст. 62 ЦПК України повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України «Про адвокатуру і адвокатську діяльність».
Відповідно до ч. 1 ст. 64 ЦПК України представник, який має повноваження на ведення справи в суді, здійснює від імені особи, яку він представляє, її процесуальні права та обов’язки.
Згідно з ч. 2 ст. 175 ЦПК України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем, або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Відповідно до ч. 1 ст. 177 ЦПК України у разі подання до суду позовної заяви та документів, що додаються до неї в електронній формі, позивач зобов’язаний додати до позовної заяви доказ надсилання листом з описом вкладення іншим учасникам справи копій поданих до суду документів.
Відповідно до ч. 7 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.
Відповідно до ч. 1 ст. 27 ЦПК позови до фізичної особи пред’являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.
Позивач повідомляє, що заходи досудового врегулювання спору між Позивачем та Відповідачкою не вживались і законом не визначено обов’язкового досудового порядку врегулювання цього спору.
Орієнтовна сума витрат, які Позивач планує понести при зверненні до суду складаються із судового збору. Проте вимог про стягнення з Відповідачки судових витрат, у тому числі сплаченого судового збору, не заявляє.
Відповідно до ч. 3 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
Усі докази подаються разом з позовною заявою.
Позивач підтверджує, що ним не подано іншого позову до цієї ж Відповідачки з тим самим предметом та з тих самих підстав.
На підставі вищенаведеного, керуючись ст. 4, 13, 19, 27, 62, 64, 175, 177, 274 ЦПК України, ст. 110, 112 Сімейного кодексу України,
ПРОШУ:
-
Розірвати шлюб між ПІБ, громадянином України, ___________ року народження та ПІБ, громадянкою України, ________ року народження, зареєстрований _____________ року __________ відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби ________міського управління юстиції за номером №________.
Додатки:
-
Копія свідоцтва про шлюб (оригінал знаходиться у Позивача).
-
Копія сторінок паспорта з ідентифікаційним кодом Позивача (оригінал знаходиться у Позивача).
-
Копія сторінок паспорта Відповідачки (оригінал знаходиться у Відповідачки).
-
Копія свідоцтва про народження дитини (оригінал знаходиться у Позивача).
-
Квитанція про сплату судового збору (для суду).
-
Ордер.
-
Копія свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю серії КС №10306/10, виданого 08.11.2021 Радою адвокатів Київської області.
-
Докази надсилання позовної заяви з додатками всім учасникам справи (для суду).