Кращі публікації

З мого юридичного блогу

ЯК ВСТАНОВИТИ БАТЬКІВСТВО ЯКЩО БІОЛОГІЧНИЙ БАТЬКО НЕ ПЛАНУЄ ЗАПИСУВАТИ ДИТИНУ НА СЕБЕ

АБО МІЙ УСПІШНИЙ КЕЙС №  357/11975/23

Що робити, якщо біологічний батько відмовляється записувати на себе дитину, яку Ви народили, перебуваючи у шлюбі з іншим чоловіком (або не пройшло більше, ніж 10 місяців з розірвання шлюбу між подружжям).

Судова практика в цих справах дуже різноманітна і не завжди на стороні Матері дитини, тому дуже важливо, щоб біологічний батько приймав участь в судовому процесі.

Завдяки роботі адвокатів, все ж таки біологічний батько погодився на проведення судово-молекулярної експертизи і було встановлено його батьківство і стягнуто аліменти на дитину.

Позов було подано одразу до двох відповідачів, тобто батька, який був вказаний в свідоцтві про народження дитини (так як не пройшло 10 місяців з момента розірвання шлюбу між позивачкою і відповідачем до народження дитини) і до біологічного батька (батьківство було встановлено в процесі розгляду справи).

В таких справах важливі будь-які докази, які є у Вас в розпорядженні. Весь час мене хвилювало як поведе себе відповідач. Тобто були ризики, що відповідач міг би відмовитися від проведення експертизи, міг би не з’явитися на забір матеріалів, міг би ігнорувати судовий процес і не приймати участі, тому на цей випадок наша сторона мала і докази у вигляді пояснень свідків, і платежі на картку позивачки від відповідача, спільні фотографії та відео, тощо.

Огляд рішення:

2 серпня 2024 року Білоцерківський міськрайонний суд Київської області ухвалив рішення за позовом Особи 1 до Особи 2 та Особи 3 щодо визнання батьківства та стягнення аліментів на утримання дитини. Суд частково задовольнив позов, визнавши Особу 3 батьком дитини та визначивши розмір аліментів.

Факти справи:

  • Особа 1 перебувала у шлюбі з Особою 2 з серпня 2019 року по серпень 2021 року. Після розірвання шлюбу вона народила сина 01 січня 2022 року.
  • За законодавством, якщо дитина народжується протягом десяти місяців після розірвання шлюбу, батьком автоматично вважається колишній чоловік. Тому Особа 2 був записаний батьком дитини.
  • Особа 1 вимагала виключення з актового запису про народження дитини відомостей про Особу 2 як батька та визнання біологічного батьківства Особи 3, з яким вона мала фактичні шлюбні відносини після розірвання шлюбу.

Рішення суду:

  • Суд призначив проведення судово-молекулярно-генетичну експертизу, яка підтвердила, що Особа 3 є біологічним батьком дитини.
  • На підставі цього рішення, суд постановив внести зміни до актового запису про народження дитини, вказавши батьком Особу 3, а також змінив прізвище дитини на "Батька".
  • Щодо аліментів, суд ухвалив стягнути з Особи 3 аліменти на утримання дитини у розмірі 1/6 частини всіх видів його заробітку, але не менше 50% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку.

Висновок:

Рішення Білоцерківського міськрайонного суду є важливим прецедентом у справах про визнання батьківства, оскільки воно враховує всі юридичні норми щодо встановлення батьківства та забезпечення прав дитини. Також воно підкреслює значення судово-генетичних експертиз як ключового доказу у справах подібного роду.

            З повним текстом рішення можна ознайомитись за посиланням https://reyestr.court.gov.ua/Review/120836186.

Image

м. Київ, пр-т Бажана, буд. 14-А, офіс 2-А
Aдреса для листування: 02132, м. Київ, а/с 68

Інформація

Швидкі посилання

Завжди на Вашому боці

+38 068 931 55 08
(Вайбер, Телеграм) Україна

+38 066 868 84 52
(Телеграм) Європа

Стеж за мною в соцмережах:

UK EN RU
цена сайт визтка "Сайтостроитель" замовити сайт Київ